Dlaczego ci się nie chce kochać?

indeks1

Z jakich powodów nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważne schorzenie, takie jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co skutkuje obniżonym zainteresowaniem seksem. Niski poziom testosteronu może również objawiać się osłabieniem mięśni, zmniejszeniem masy kostnej i zaburzeniami wzwodu. Inne choroby, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból oraz problemy z sercem. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, zapytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar przepisywany w kuracji gruczołu krokowego, mogą także wywoływać obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze efektów ubocznych ich używania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, wnikliwie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co musisz wiedzieć o ich korzyściach kamagra tanio jak również o ich skutkach ubocznych.

Tryb życia

Większość ludzi myśli, iż niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyczy tylko starszych mężczyzn. Jednak to nieprawda. Współcześnie mnóstwo młodych mężczyzn w późnych latach 30. i wczesnych 40. sygnalizuje kłopoty z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia albo niezdrowe nawyki, takie jak palenie papierosów, nieodpowiednia dieta, zbyt mało snu oraz inne podobne czynniki. Pomyśl nad przemianą stylu życia, zerwij z papierosami, zacznij uprawiać sport oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.